Skip to navigation
Skip to content
Skip to footer
Previous
Next
Thu, Aug. 31
Final
M. Soccer
1
vs
Post
1
Thu, Aug. 31
Final
W. Volleyball
0
vs
Cal Poly Pomona
3
Fri, Sep. 01
Final
Field Hockey
2
vs
Slippery Rock
0
Fri, Sep. 01
Final
W. Soccer
2
at
D'Youville
0
Fri, Sep. 01
Final
W. Volleyball
1
vs
Hawai'i Hilo
3
Sat, Sep. 02
Men's Cross Country
M. Cross Country
vs
Ken O'Brien Minuteman Invitational
Amherst, MA
Sat, Sep. 02
Women's Cross Country
W. Cross Country
vs
Ken O'Brien Minuteman Invitational
Amherst, MA
Sat, Sep. 02
Final
M. Soccer
2
vs
Wilmington (Del.)
2
Sat, Sep. 02
Final
Football
0
at
Central Conn. St.
44
Sat, Sep. 02
Final
W. Volleyball
3
at
Hawai'i Pacific
1
Sun, Sep. 03
Final
W. Volleyball
1
at
Chaminade
3
Sun, Sep. 03
Final
W. Soccer
2
at
Daemen
1
Sun, Sep. 03
Final
Field Hockey
0
vs
Maryville
3
Wed, Sep. 06
Final
Field Hockey
3
at
St. Michael's
1
Fri, Sep. 08
Final
W. Volleyball
0
at
Bentley
3
Sandy Hoffman Memorial Tournament
Fri, Sep. 08
Final
W. Volleyball
0
vs
Tampa
3
Sandy Hoffman Memorial Tournament
Fri, Sep. 08
Final
W. Rugby
0
at
Harvard
65
Sat, Sep. 09
Final
W. Volleyball
3
vs
New Haven
1
Sandy Hoffman Memorial Tournament
Sat, Sep. 09
Final
M. Soccer
2
vs
Bridgeport
3
Sat, Sep. 09
Final
Football
27
vs
Franklin Pierce
24
Sun, Sep. 10
Final
M. Rugby
41
vs
Babson
26
Mon, Sep. 11
Men's Golf
M. Golf
at
Hartford Hawks Fall Invitational
Mon, Sep. 11
Postponed
W. Tennis
at
Post
Tue, Sep. 12
Final
Field Hockey
3
vs
Franklin Pierce
0
Wed, Sep. 13
Final
M. Soccer
0
vs
Mercy
0
Fri, Sep. 15
TBA
W. Tennis
vs
ITA East Regional
Fri, Sep. 15
Final
W. Volleyball
3
vs
Molloy
0
IVHOF DII East Region Clash
Fri, Sep. 15
Final
W. Rugby
108
vs
New Haven
0
Fri, Sep. 15
Final
W. Volleyball
3
vs
Holy Family
0
IVHOF DII East Region Clash
Sat, Sep. 16
Final
W. Soccer
1
vs
New Haven
2
Sat, Sep. 16
Final
W. Volleyball
3
vs
Saint Anselm
2
IVHOF DII East Region Clash
Sat, Sep. 16
Final
Football
14
at
Saint Anselm
24
Sat, Sep. 16
Final
M. Soccer
1
at
Staten Island
1
Sat, Sep. 16
Final
Field Hockey
5
vs
Southern Conn. St.
3
Sat, Sep. 16
Final
M. Rugby
13
vs
Fordham
11
M. Cross Country
Sun, Sep. 17
11:15 AM
Men's Cross Country
50th UMass Dartmouth Invitational
vs
University of Massachusetts-Dartmouth
Dartmouth, MA
W. Cross Country
Sun, Sep. 17
12:30 PM
Women's Cross Country
50th UMass Dartmouth Invitational
Dartmouth, MA
vs
University of Massachusetts-Dartmouth
Dartmouth, MA
Mon, Sep. 18
Men's Golf
M. Golf
at
Granite State Opener
Hosted by Sou
Tue, Sep. 19
Final
W. Tennis
2
vs
Assumption
5
Tue, Sep. 19
Final
M. Soccer
6
at
Assumption
0
Tue, Sep. 19
Final
W. Volleyball
0
vs
Bridgeport
3
Wed, Sep. 20
Final
W. Tennis
3
at
Saint Anselm
4
Wed, Sep. 20
Final
Field Hockey
0
vs
St. Michael's
1
Fri, Sep. 22
Final
M. Soccer
3
vs
New Haven
1
Sat, Sep. 23
Final
Field Hockey
2
at
St. Thomas Aquinas
1
Sat, Sep. 23
Final
W. Volleyball
3
vs
Saint Rose
0
Sat, Sep. 23
Final
M. Rugby
26
at
Siena
32
Sat, Sep. 23
Final
Football
14
vs
Pace
24
Sat, Sep. 23
Final
W. Soccer
3
at
Pace
1
Tue, Sep. 26
Final
Field Hockey
0
at
Bentley
1
Tue, Sep. 26
Final
W. Volleyball
3
at
Pace
0
Tue, Sep. 26
Final
M. Soccer
1
vs
St. Michael's
1
Wed, Sep. 27
Final
W. Soccer
0
at
Bentley
3
Thu, Sep. 28
Final
M. Soccer
2
at
Georgian Court
3
Fri, Sep. 29
Final
W. Tennis
7
at
St. Michael's
0
Fri, Sep. 29
Final
Football
14
vs
New Haven
33
M. Cross Country
Sat, Sep. 30
Men's Cross Country
Paul Short Run
at
Lehigh University
Bethlehem, PA
W. Cross Country
Sat, Sep. 30
Women's Cross Country
Paul Short Run
Bethlehem, PA
at
Lehigh University
Bethlehem, PA
Sat, Sep. 30
Final
M. Rugby
22
at
Dartmouth
39
Sat, Sep. 30
Final
W. Soccer
2
vs
Assumption
0
Sat, Sep. 30
Final
W. Volleyball
3
at
Adelphi
1
Sat, Sep. 30
Final
Field Hockey
0
at
New Haven
1
Sun, Oct. 01
5th of 6
at
Waterman's Triathlon
Rock Hall, MD
Sun, Oct. 01
Final
W. Rugby
46
vs
Princeton
14
Mon, Oct. 02
Men's Golf
M. Golf
at
Hartford Hawks One Day Invitational
Tue, Oct. 03
Final
W. Tennis
3
vs
Bentley
4
Makeup from Sept. 8
Tue, Oct. 03
Final
W. Volleyball
3
vs
Southern Conn. St.
0
Tue, Oct. 03
Final
M. Soccer
3
vs
Queens (N.Y.)
3
Wed, Oct. 04
Final
W. Tennis
0
at
Adelphi
7
Wed, Oct. 04
Final
W. Soccer
3
vs
Queens (N.Y.)
0
Wed, Oct. 04
Final
Field Hockey
0
vs
Assumption
4
Fri, Oct. 06
Final
Field Hockey
3
at
Molloy
0
Fri, Oct. 06
Final
M. Rugby
55
vs
Syracuse
5
W. Cross Country
Sat, Oct. 07
Women's Cross Country
New England Championship
at
NEICAAA
at Franklin Park - Boston, MA
Sat, Oct. 07
Final
W. Tennis
1
vs
Southern N.H.
6
Sat, Oct. 07
Final
Football
14
at
Assumption
38
Sat, Oct. 07
Final
M. Soccer
2
vs
Saint Rose
3
Sat, Oct. 07
Final
W. Soccer
2
at
Southern N.H.
5
Sat, Oct. 07
Final
M. Ice Hockey
3
at
Massachusetts
5
Tue, Oct. 10
Final
W. Tennis
3
vs
Franklin Pierce
4
Tue, Oct. 10
Final
W. Volleyball
2
at
New Haven
3
Tue, Oct. 10
Final - OT
Field Hockey
1
vs
Adelphi
2
Fri, Oct. 13
Final
M. Soccer
1
at
Franklin Pierce
3
Fri, Oct. 13
Final
M. Rugby
62
vs
Harvard
0
Senior Night
Fri, Oct. 13
Final - OT
M. Ice Hockey
2
vs
Quinnipiac
3
Sat, Oct. 14
Final
American International
--
at
USA Triathlon East Regional
--
Smith Mountain Lake, VA
M. Cross Country
Sat, Oct. 14
Final
Men's Cross Country
Suffolk Invitational
--
at
Suffolk University
--
W. Cross Country
Sat, Oct. 14
Final
Women's Cross Country
Suffolk Invitational
--
at
Suffolk University
--
at Franklin Park - Boston, MA
Sat, Oct. 14
Final
Field Hockey
1
vs
Mercy
2
Sat, Oct. 14
Final
Football
27
at
Southern Conn. St.
21
Sat, Oct. 14
Final
W. Rugby
37
at
West Chester
0
Sat, Oct. 14
Final
W. Soccer
0
vs
Saint Anselm
0
Sat, Oct. 14
Final
M. Ice Hockey
0
at
Quinnipiac
8
Sun, Oct. 15
Final
W. Tennis
0
at
New Haven
7
Mon, Oct. 16
Men's Golf
M. Golf
at
Northeast-10 Championship
Tue, Oct. 17
Final
W. Volleyball
3
at
Bridgeport
1
Tue, Oct. 17
Final
M. Soccer
2
vs
Bentley
2
Wed, Oct. 18
Final
Field Hockey
0
at
Saint Anselm
1
Wed, Oct. 18
Final
W. Soccer
0
at
Saint Rose
6
Fri, Oct. 20
Final
M. Ice Hockey
2
at
Penn State
3
Sat, Oct. 21
Final
Football
12
vs
Bentley
62
Sat, Oct. 21
Final
W. Volleyball
2
at
Bentley
3
Sat, Oct. 21
Final
M. Soccer
2
at
Saint Anselm
3
Sat, Oct. 21
Final
M. Rugby
41
at
Northeastern
31
Sat, Oct. 21
Final
M. Ice Hockey
6
at
Penn State
4
Sat, Oct. 21
Final
W. Soccer
3
vs
Southern Conn. St.
0
Sat, Oct. 21
Final
Field Hockey
0
at
Pace
6
M. Cross Country
Sun, Oct. 22
Men's Cross Country
Northeast-10 Championship
--
at
American International College
--
at Stanley Park - Westfield, MA
W. Cross Country
Sun, Oct. 22
Women's Cross Country
Northeast-10 Championship
--
vs
American International College
--
at Stanley Park - Westfield, MA
Tue, Oct. 24
Final
W. Soccer
1
at
Adelphi
3
Tue, Oct. 24
Final
W. Volleyball
3
vs
Post
0
Tue, Oct. 24
Final
Field Hockey
0
vs
Southern N.H.
4
Wed, Oct. 25
Final
M. Soccer
1
at
Southern Conn. St.
1
Fri, Oct. 27
Final
W. Volleyball
3
vs
Saint Anselm
0
Sat, Oct. 28
Final
W. Rugby
17
vs
Davenport
64
Senior Day
Sat, Oct. 28
Final - 2OT
Field Hockey
2
at
Franklin Pierce
1
Sat, Oct. 28
Final
W. Volleyball
3
vs
Southern N.H.
0
Sat, Oct. 28
Final
Football
0
at
Ferris St.
56
Area Youth Appreciation Day (FloSports)
Sat, Oct. 28
Final
M. Rugby
0
at
Brown
40
LRC Semifinal
Sat, Oct. 28
Final
M. Soccer
2
vs
Adelphi
1
Sat, Oct. 28
Final
W. Soccer
3
at
St. Michael's
0
Tue, Oct. 31
Final
W. Volleyball
3
at
Franklin Pierce
2
Tue, Oct. 31
Final
M. Soccer
0
vs
Southern N.H.
1
Wed, Nov. 01
Final
W. Soccer
0
vs
Franklin Pierce
1
Thu, Nov. 02
Final
M. Ice Hockey
3
vs
Bentley
0
Wrestling
Fri, Nov. 03
Wrestling
American Int'l
at
Ithaca Invitational
Hosted by Ithaca College
Fri, Nov. 03
Final
M. Ice Hockey
1
at
Bentley
3
M. Cross Country
Sat, Nov. 04
Final
Men's Cross Country
NCAA East Regional
--
at
Franklin Pierce
--
at Hopkinton Fairgrounds - Hopkinton, NH
Sat, Nov. 04
Final
Football
41
vs
Post
17
Sat, Nov. 04
Final
W. Volleyball
3
at
St. Michael's
1
Sat, Nov. 04
Final
M. Rugby
40
vs
Iona College
50
Sat, Nov. 04
Final - PK Away
M. Soccer
0
at
Franklin Pierce
0
Northeast-10 Quarterfinal
Sun, Nov. 05
Final
W. Soccer
0
at
Adelphi
1
2023 NE10 Championship - Quarterfinals
Thu, Nov. 09
Final
W. Volleyball
0
at
Mercy
3
Thu, Nov. 09
Final
M. Ice Hockey
4
vs
Holy Cross
1
Fri, Nov. 10
Final
W. Basketball
82
at
St. Thomas Aquinas
73
2023 STAC Basketball Challenge
Fri, Nov. 10
Final
M. Ice Hockey
3
at
Holy Cross
2
Wrestling
Sat, Nov. 11
FINAL
Wrestling
STCC
24
vs
AIC
27
City Championship - Match One
Wrestling
Sat, Nov. 11
FINAL
Wrestling
Springfield
48
vs
AIC
3
City Championship - Match Two
Wrestling
Sat, Nov. 11
FINAL
Wrestling
Western New England
40
vs
AIC
5
City Championship - Match Three
Sat, Nov. 11
USA Triathlon National Championship
vs
Arizona State University
Tempe, AZ -- Hosted by Arizona State University
Sat, Nov. 11
Final
W. Rugby
7
at
Lander
10
NIRA Semifinal
Sat, Nov. 11
Final
Football
10
at
Franklin Pierce
21
Sat, Nov. 11
Final
M. Basketball
69
vs
Jefferson
63
Tournament at Holy Family University
Sat, Nov. 11
Final
W. Basketball
69
vs
D'Youville
66
Sat, Nov. 11
Final
W. Volleyball
3
vs
Assumption
0
Senior Night
Sun, Nov. 12
Final
M. Basketball
79
at
Holy Family
62
Tue, Nov. 14
Final
W. Volleyball
2
vs
Southern N.H.
3
Northeast-10 Quarterfinal
Wed, Nov. 15
Final
W. Basketball
58
at
Adelphi
63
Wed, Nov. 15
Final
M. Basketball
69
at
Post
84
Wrestling
Sat, Nov. 18
FINAL
Wrestling
American Int'l
20.5
at
Shorty Hitchcock Memorial Invitational
(NTR)
at Millersville University
M. Cross Country
Sat, Nov. 18
Men's Cross Country
NCAA National Championship
at
Missouri Southern State University
Tom Rutledge Cross Country Course - Joplin, MO
Sat, Nov. 18
Final
M. Basketball
78
at
Adelphi
85
Sat, Nov. 18
Final
M. Ice Hockey
2
vs
Vermont
1
Tue, Nov. 21
Final
W. Basketball
66
vs
Bentley
64
Change of time
Tue, Nov. 21
Final - OT
M. Basketball
72
vs
Bentley
66
Change of time
Tue, Nov. 21
Final
M. Ice Hockey
4
vs
Bentley
2
Fri, Nov. 24
Final
M. Ice Hockey
5
at
LIU
2
Sun, Nov. 26
Final
M. Basketball
92
vs
Caldwell
100
Tue, Nov. 28
Final
M. Ice Hockey
5
vs
Army West Point
1
Wed, Nov. 29
Final
W. Basketball
65
vs
Southern Conn. St.
52
Wed, Nov. 29
Final
M. Basketball
49
vs
Southern Conn. St.
69
Thu, Nov. 30
Final
W. Volleyball
1
vs
Daemen
3
Fri, Dec. 01
1:00 PM
Men's Track
M. Track
at
Fast Track Season Open
W. Track and Field
Fri, Dec. 01
Final
Women's Track and Field
American Int'l
at
Fast Track Season Open
Fri, Dec. 01
Final
M. Ice Hockey
4
vs
Sacred Heart
5
Jason Pagni Memorial Game
Wrestling
Sat, Dec. 02
Wrestling
American Int'l
at
Ted Reese Invitational
Hosted by University of Southern Maine
Sat, Dec. 02
Final
W. Basketball
76
at
Franklin Pierce
62
Sat, Dec. 02
Final
M. Basketball
80
at
Franklin Pierce
87
Sat, Dec. 02
Final
M. Ice Hockey
3
vs
Sacred Heart
2
Tue, Dec. 05
Final
M. Basketball
78
at
Assumption
65
Wed, Dec. 06
Final
W. Basketball
94
vs
Post
70
Fri, Dec. 08
12:00 PM
Men's Track
M. Track
at
Joe Donahue Games
Hosted by Northeastern University
Wrestling
Fri, Dec. 08
FINAL
Wrestling
American Int'l
0
at
VTSU Castleton
51
Dual Meet
W. Track and Field
Fri, Dec. 08
Final
Women's Track and Field
American Int'l
vs
Joe Donahue Games or
Hosted by Northeastern University
Fri, Dec. 08
Final - OT
M. Ice Hockey
3
vs
Rochester Inst.
2
Sat, Dec. 09
Final
M. Ice Hockey
2
vs
Rochester Inst.
5
Sat, Dec. 09
Final
M. Basketball
75
at
Bridgeport
87
Sun, Dec. 10
Final
W. Basketball
88
vs
Goldey-Beacom
67
Fri, Dec. 15
Final
M. Ice Hockey
2
at
Canisius
3
Wrestling
Sat, Dec. 16
Wrestling
American Int'l
at
Midwest Classic
Hosted by University of Indianapolis
Sat, Dec. 16
Final
M. Ice Hockey
6
at
Canisius
1
Sun, Dec. 17
Final
M. Basketball
75
at
Goldey-Beacom
86
Tue, Dec. 19
Final
W. Basketball
60
at
Queens (N.Y.)
45
Sat, Dec. 30
Final
W. Basketball
58
at
Assumption
74
Sat, Dec. 30
Final
M. Ice Hockey
4
at
UMass Lowell
3
Wed, Jan. 03
Final
W. Basketball
45
vs
Saint Rose
46
Wed, Jan. 03
Final
M. Basketball
67
vs
Saint Rose
66
Fri, Jan. 05
Final Shootout - Home
M. Ice Hockey
3
vs
Holy Cross
3
Wrestling
Sat, Jan. 06
10:00 AM
Wrestling
American Int'l
at
Williams Open
Sat, Jan. 06
Final
W. Basketball
72
vs
New Haven
59
Sat, Jan. 06
Final
M. Basketball
66
vs
New Haven
67
Sat, Jan. 06
Final
M. Ice Hockey
2
at
Holy Cross
6
Wed, Jan. 10
Final
W. Basketball
49
at
Southern N.H.
69
Wed, Jan. 10
Final
M. Basketball
64
at
Southern N.H.
77
Thu, Jan. 11
Final
M. Volleyball
3
vs
Regis (Mass.)
2
Fri, Jan. 12
Final
M. Ice Hockey
2
at
Air Force
6
Sat, Jan. 13
10:00 AM
Men's Track
M. Track
at
Suffolk Ice Breaker Invitational
Hosted by Suffolk University
Wrestling
Sat, Jan. 13
Wrestling
American Int'l
at
Will Abele Invitational
hosted by Ursinus College
W. Track and Field
Sat, Jan. 13
10:00 AM
Women's Track and Field
American Int'l
at
Suffolk Ice Breaker Invitational
Hosted by Suffolk University
Sat, Jan. 13
Final
W. Basketball
52
vs
Pace
59
Sat, Jan. 13
Final
M. Basketball
55
vs
Pace
75
Sat, Jan. 13
Final
M. Ice Hockey
4
at
Air Force
1
Tue, Jan. 16
Final
W. Basketball
62
vs
St. Michael's
52
Tue, Jan. 16
Final
M. Basketball
59
vs
St. Michael's
73
Thu, Jan. 18
Final
W. Basketball
55
at
Molloy
56
Fri, Jan. 19
--
Men's Track
M. Track
at
William Sutherland Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
W. Track and Field
Fri, Jan. 19
FINAL
Women's Track and Field
American Int'l
at
William Sutherland Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
Fri, Jan. 19
Final
M. Volleyball
0
at
D'Youville
3
Wrestling
Sat, Jan. 20
FINAL
Wrestling
American Int'l
0
at
Pitt-Johnstown
55
Hosted by Shippensburg University
Wrestling
Sat, Jan. 20
FINAL
Wrestling
American Int'l
18
at
Fairmont
31
Hosted by Shippensburg University
Wrestling
Sat, Jan. 20
FINAL
Wrestling
American Int'l
0
at
Millersville
48
Hosted by Shippensburg University
Wrestling
Sat, Jan. 20
FINAL
Wrestling
American Int'l
18
at
Frostburg St.
38
Hosted by Shippensburg University
Sat, Jan. 20
Final
M. Volleyball
0
at
Daemen
3
Sat, Jan. 20
Final
W. Basketball
55
at
Saint Anselm
77
Sat, Jan. 20
Final
M. Basketball
69
at
Saint Anselm
73
Wed, Jan. 24
Final
W. Basketball
50
at
Bentley
67
Wed, Jan. 24
Final
M. Basketball
73
at
Bentley
67
Fri, Jan. 26
TBD
Men's Track
M. Track
at
River Hawk Invite
Hosted by the University of Massachusetts-Lowell
W. Track and Field
Fri, Jan. 26
TBD
Women's Track and Field
American Int'l
at
River Hawk Invite
Hosted by the University of Massachusetts-Lowell
Fri, Jan. 26
Final
M. Ice Hockey
0
vs
Robert Morris
2
Fri, Jan. 26
Final
M. Volleyball
0
at
Merrimack
3
Sat, Jan. 27
Final
M. Ice Hockey
5
vs
Robert Morris
2
Sat, Jan. 27
Final
W. Basketball
68
vs
Adelphi
64
Sat, Jan. 27
Final
M. Basketball
69
vs
Adelphi
68
Wrestling
Sun, Jan. 28
Wrestling
American Int'l
NTS
at
Wildcat Open
Hosted by Johnson & Wales University
Tue, Jan. 30
Final
W. Basketball
63
at
Southern Conn. St.
77
Tue, Jan. 30
Final
M. Basketball
72
at
Southern Conn. St.
90
Fri, Feb. 02
TBD
Men's Track
M. Track
at
The Scarlet Knight Open
W. Track and Field
Fri, Feb. 02
10:00 AM
Women's Track and Field
American Int'l
at
The Scarlet Knight Open
Wrestling
Fri, Feb. 02
6:00 PM
Wrestling
American Int'l
31
at
Norwich University
20
Dual Meet
Fri, Feb. 02
Final
M. Volleyball
0
at
Sacred Heart
3
Fri, Feb. 02
Final - OT
M. Ice Hockey
3
at
Sacred Heart
4
Sat, Feb. 03
Final
W. Basketball
76
vs
Franklin Pierce
57
Sat, Feb. 03
Final
M. Basketball
83
vs
Franklin Pierce
64
Sat, Feb. 03
Final
M. Ice Hockey
1
at
Sacred Heart
3
Sun, Feb. 04
Final
M. Volleyball
0
vs
Daemen
3
Wed, Feb. 07
Final
W. Basketball
62
vs
Assumption
70
Wed, Feb. 07
Final
M. Volleyball
1
at
Rivier
3
Wed, Feb. 07
Final
M. Basketball
87
vs
Assumption
97
Fri, Feb. 09
Final
M. Ice Hockey
2
at
Niagara
4
Sat, Feb. 10
Final
W. Basketball
53
at
Saint Rose
71
Sat, Feb. 10
Final
M. Basketball
69
at
Saint Rose
78
Sat, Feb. 10
Final Shootout - Away
M. Ice Hockey
4
at
Niagara
4
Wrestling
Sun, Feb. 11
FINAL
Wrestling
American Int'l
17
at
Rhode Island College
33
Hosted by Trinity College
Wrestling
Sun, Feb. 11
FINAL
Wrestling
American Int'l
44
at
Bridgewater State University
6
Hosted by Trinity College
Wrestling
Sun, Feb. 11
Wrestling
American Int'l
12
at
Trinity
34
Wed, Feb. 14
Final
W. Basketball
76
vs
Southern N.H.
84
Wed, Feb. 14
Final
M. Basketball
70
vs
Southern N.H.
56
Fri, Feb. 16
TBD
Men's Track
M. Track
at
Northeast-10 Championship
W. Track and Field
Fri, Feb. 16
TBD
Women's Track and Field
American Int'l
vs
Northeast-10 Championship
Fri, Feb. 16
Final
Baseball
11
at
USC Aiken
9
Fri, Feb. 16
Final
M. Ice Hockey
4
vs
Mercyhurst
1
Olympia Ice Center
Sat, Feb. 17
Final
M. Lacrosse
15
vs
St. Thomas Aquinas
6
Sat, Feb. 17
Final
W. Basketball
60
at
New Haven
50
Sat, Feb. 17
Final
Baseball
5
at
USC Aiken
7
Sat, Feb. 17
Final
M. Volleyball
1
vs
Emerson
3
Sat, Feb. 17
Final
M. Basketball
68
at
New Haven
74
Sat, Feb. 17
Final
M. Volleyball
0
at
Eastern Nazarene
3
Sat, Feb. 17
Final
Baseball
2
at
USC Aiken
12
Sat, Feb. 17
Final Shootout - Away
M. Ice Hockey
2
vs
Mercyhurst
2
Olympia Ice Center
Wrestling
Sun, Feb. 18
FINAL
Wrestling
Plymouth State University
0
vs
American International College
54
Dual Meet - Senior Day
Sun, Feb. 18
Final
Baseball
2
at
USC Aiken
14
Wed, Feb. 21
Final
W. Basketball
54
at
Pace
59
Wed, Feb. 21
Final
M. Basketball
57
at
Pace
78
Fri, Feb. 23
Final
Baseball
1
at
Flagler
5
Fri, Feb. 23
Final
M. Volleyball
0
at
Regis (Mass.)
3
Fri, Feb. 23
Final Shootout - Home
M. Ice Hockey
2
at
Army West Point
2
Wrestling
Sat, Feb. 24
Wrestling
American Int'l
at
Futures Tournament
Hosted by Springfield College
Sat, Feb. 24
Final
W. Basketball
65
vs
Saint Anselm
63
Senior Day
Sat, Feb. 24
Final
Baseball
6
at
Flagler
25
Sat, Feb. 24
Final
M. Basketball
68
vs
Saint Anselm
85
Sat, Feb. 24
Final
M. Ice Hockey
5
at
Army West Point
1
Sun, Feb. 25
Final
Baseball
5
at
Flagler
6
Tue, Feb. 27
Final
W. Basketball
60
at
St. Michael's
65
Tue, Feb. 27
Final
M. Volleyball
2
vs
Merrimack
3
Tue, Feb. 27
Final
M. Basketball
69
at
St. Michael's
85
Fri, Mar. 01
Final
Baseball
11
vs
Bridgeport
4
Fri, Mar. 01
Final
W. Basketball
64
vs
Saint Anselm
56
NE10 First Round
Fri, Mar. 01
Final - OT
M. Basketball
80
at
Southern Conn. St.
84
Wrestling
Sat, Mar. 02
Wrestling
American Int'l
at
NCAA Super Region I Championship
Hosted By Kutztown University
Sat, Mar. 02
Women's Triathlon
W. Triathlon
at
Clermont Draft Legal Challenge
Clermont, FL
Sat, Mar. 02
Final
M. Rugby
33
vs
West Virginia
0
Frostbite 7s
Sat, Mar. 02
Final
M. Lacrosse
13
at
Wheeling
10
Sat, Mar. 02
Final - 7 innings
Baseball
6
vs
Bridgeport
8
Sat, Mar. 02
Final
M. Volleyball
2
vs
Dominican (N.Y.)
3
Sat, Mar. 02
Final
M. Rugby
0
vs
Kutztown University
21
Frostbite 7s
Sat, Mar. 02
Final - 7 innings
Baseball
5
vs
Bridgeport
1
Sat, Mar. 02
Final
M. Rugby
12
vs
Fordham
21
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
Baseball
14
vs
Bridgeport
6
Sun, Mar. 03
Final
M. Rugby
47
vs
Delaware
0
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
W. Rugby
40
vs
St. Bonaventure
5
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
W. Rugby
40
vs
West Chester
7
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
M. Rugby
14
at
Kutztown University
12
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
W. Basketball
61
at
Bentley
73
Northeast-10 Championships - Quarterfinals
Sun, Mar. 03
Final
W. Rugby
32
vs
University of Pittsburgh
0
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
M. Rugby
7
at
Babson
14
Frostbite 7s - Championship
Sun, Mar. 03
Final
W. Rugby
62
vs
Shippensburg
0
Frostbite 7s - Championship
Mon, Mar. 04
Final
M. Lacrosse
25
at
Davis & Elkins
8
Wed, Mar. 06
Final
M. Lacrosse
7
vs
Post
11
Fri, Mar. 08
Final
Baseball
1
at
Felician
8
Fri, Mar. 08
Final
M. Lacrosse
13
vs
Roberts Wesleyan
17
Fri, Mar. 08
Final
M. Ice Hockey
3
at
Air Force
1
AHA Quarterfinal Game 1
Sat, Mar. 09
Final - 7 innings
Baseball
8
at
Felician
12
Sat, Mar. 09
Final
M. Volleyball
0
vs
St. Thomas Aquinas
3
Sat, Mar. 09
Cancelled
Baseball
at
Felician
Sat, Mar. 09
Final
W. Lacrosse
20
vs
Felician
6
Sat, Mar. 09
Final - OT
M. Ice Hockey
3
at
Air Force
2
AHA Quarterfinal Game 2
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
17
vs
LIU
31
AIC 7s - Knockout Stage
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
15
vs
New Haven
7
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
12
vs
Northeastern
12
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
19
vs
Army West Point
12
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
5
vs
Army West Point
12
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
25
vs
LIU
17
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
0
vs
Army West Point
36
AIC 7s - Pool Play
Sun, Mar. 10
Final
M. Lacrosse
18
vs
D'Youville
5
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
40
vs
New Haven
0
AIC 7s - Knockout Stage
Sun, Mar. 10
Final
W. Rugby
17
vs
Northeastern
32
AIC 7s - Knockout Stage
Mon, Mar. 11
Final
Softball
0
vs
Southwest Minn. St.
3
Mon, Mar. 11
Final
Softball
4
vs
Quincy
3
Tue, Mar. 12
Final
Softball
3
vs
Lake Erie
2
Tue, Mar. 12
Final - 8 innings
Softball
9
at
Northern St.
7
Tue, Mar. 12
Cancelled
Baseball
at
Bridgeport
Wed, Mar. 13
Final
Baseball
8
at
Wilmington (Del.)
10
Wed, Mar. 13
Final
W. Lacrosse
7
at
Pace
23
Thu, Mar. 14
Final
Softball
10
vs
Indianapolis
12
Thu, Mar. 14
Final
Softball
0
vs
Slippery Rock
4
Fri, Mar. 15
Final - 5 innings
Softball
11
vs
Pitt.-Johnstown
1
Fri, Mar. 15
Final
Softball
3
vs
D'Youville
7
Fri, Mar. 15
Final
M. Ice Hockey
2
at
Holy Cross
5
AHA Semifinal Game 1
Sat, Mar. 16
Final
Baseball
3
at
Saint Rose
4
Sat, Mar. 16
Final
M. Lacrosse
8
vs
Assumption
10
Sat, Mar. 16
Final
M. Volleyball
3
vs
Roberts Wesleyan
0
Sat, Mar. 16
Final
Baseball
9
at
Saint Rose
10
Sat, Mar. 16
Final
M. Ice Hockey
3
at
Holy Cross
0
AHA Semifinal Game 2
Sun, Mar. 17
Final
Baseball
5
vs
Saint Rose
10
Sun, Mar. 17
Final
M. Ice Hockey
3
at
Holy Cross
1
AHA Semifinal Game 3
Wed, Mar. 20
Final
Softball
10
vs
Staten Island
9
Wed, Mar. 20
Final
Softball
11
vs
Staten Island
12
Wed, Mar. 20
Final
W. Lacrosse
3
vs
New Haven
22
Wed, Mar. 20
Final
M. Lacrosse
5
at
Adelphi
18
Fri, Mar. 22
Final - 10 innings
Baseball
3
vs
Assumption
2
Fri, Mar. 22
Final - 8 innings
Softball
5
at
Post
3
Fri, Mar. 22
Final
Baseball
4
vs
Assumption
3
Fri, Mar. 22
Final - 6 innings
Softball
4
at
Post
12
Fri, Mar. 22
Final
M. Volleyball
1
vs
Monroe
3
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
24
vs
Columbia
0
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
0
vs
Brown
24
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
26
vs
Motley
19
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
7
vs
Babson
26
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
W. Lacrosse
6
vs
Saint Anselm
23
Sat, Mar. 23
Final
M. Lacrosse
8
at
Southern N.H.
11
Sat, Mar. 23
Final
M. Ice Hockey
2
at
Rochester Inst.
5
AHA Championship Game
Sun, Mar. 24
Final
Baseball
7
vs
Bentley
9
Tue, Mar. 26
Final
M. Volleyball
0
vs
Sacred Heart
3
Tue, Mar. 26
Final
M. Lacrosse
9
vs
Bentley
15
Wed, Mar. 27
Final - 8 innings
Baseball
11
at
Bentley
8
Wed, Mar. 27
Final
W. Lacrosse
7
vs
Saint Rose
16
Fri, Mar. 29
Final
Softball
5
at
New Haven
1
Fri, Mar. 29
Final
Baseball
8
at
Adelphi
9
Fri, Mar. 29
Final
Softball
7
at
New Haven
4
Sat, Mar. 30
FINAL
Men's Track
M. Track
at
UConn Dog Fight
Sherman Family Sports Complex
W. Track
Sat, Mar. 30
FINAL
Women's Track
American Int'l
--
at
UConn Dog Fight
--
Sherman Family Sports Complex
Sat, Mar. 30
Final
W. Lacrosse
3
at
Bentley
19
Sat, Mar. 30
Final
Baseball
15
at
Adelphi
3
Sat, Mar. 30
Final
Softball
1
at
Southern Conn. St.
6
Sat, Mar. 30
Final
M. Volleyball
1
at
Roberts Wesleyan
3
Sat, Mar. 30
Final
Softball
6
at
Southern Conn. St.
10
Sat, Mar. 30
Final
Baseball
5
at
Adelphi
7
Tue, Apr. 02
Final
M. Lacrosse
8
at
Franklin Pierce
6
Wed, Apr. 03
Postponed
Baseball
vs
Bentley
Fri, Apr. 05
Final
M. Volleyball
0
at
Dominican (N.Y.)
3
M. Track
Sat, Apr. 06
FINAL
Men's Track
American Int'l
--
at
Springfield College Classic
--
Blake Track
W. Track
Sat, Apr. 06
FINAL
Women's Track
American Int'l
--
at
Springfield College Classic
--
Blake Track
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
33
vs
Connecticut
12
Monumental 7s - Round of 16
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
14
vs
Babson
24
Monumental 7s - Quarterfinal
Sat, Apr. 06
Final
Softball
6
vs
Pace
8
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
19
vs
Michigan
15
Monumental 7s - Cons. Semi.
Sat, Apr. 06
Final
Softball
7
vs
Pace
6
Sat, Apr. 06
Final
M. Volleyball
0
at
MIT
3
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
0
vs
St. Bonaventure
17
Monumental 7s - Cons. Final
Sat, Apr. 06
Final
Baseball
3
vs
Pace
9
Sat, Apr. 06
Final
W. Lacrosse
8
vs
St. Michael's
21
Sun, Apr. 07
Final
W. Rugby
12
vs
Brown
28
Crimson 7s
Sun, Apr. 07
Final
Baseball
0
vs
Pace
1
Sun, Apr. 07
Final
W. Rugby
5
vs
Sacred Heart
22
Sun, Apr. 07
Final
Softball
2
vs
Adelphi
8
Sun, Apr. 07
Final
W. Rugby
5
vs
Army West Point
17
Sun, Apr. 07
Final
Baseball
1
vs
Pace
4
Sun, Apr. 07
Final - 5 innings
Softball
2
vs
Adelphi
10
Tue, Apr. 09
Final
Softball
2
at
Saint Rose
6
Tue, Apr. 09
Final
Softball
5
at
Saint Rose
6
Tue, Apr. 09
Final
Baseball
6
vs
Assumption
4
Tue, Apr. 09
Final
M. Lacrosse
11
vs
Saint Anselm
14
Wed, Apr. 10
Final
W. Lacrosse
6
at
Southern Conn. St.
21
M. Track
Fri, Apr. 12
FINAL
Men's Track
American Int'l
--
at
SILFEN Invitational
--
Hosted by Connecticut College
W. Track
Fri, Apr. 12
FINAL
Women's Track
American Int'l
--
at
SILFEN Invitational
--
Hosted by Connecticut College
M. Golf
Fri, Apr. 12
FINAL
Men's Golf
American Int'l
--
at
Tumble Brook Invitational
--
Hosted by the University of Hartford
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
17
vs
Nazareth
5
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
31
vs
Syracuse
17
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
7
vs
Brown
21
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
5
vs
Dartmouth
19
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
17
vs
Iona College
19
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final - 6 innings
Softball
0
at
Franklin Pierce
8
Sat, Apr. 13
Final
M. Lacrosse
10
vs
Saint Rose
13
Sat, Apr. 13
Final
W. Tennis
0
vs
New Haven
7
Sat, Apr. 13
Final
Softball
9
at
Franklin Pierce
10
Sat, Apr. 13
Final
M. Volleyball
0
vs
St. Thomas Aquinas
3
Mental Health Awareness Day & Senior Day
Sat, Apr. 13
Final
W. Lacrosse
1
vs
Adelphi
21
Sun, Apr. 14
Final
W. Rugby
24
vs
LIU
5
New Haven 7s
Sun, Apr. 14
Final
W. Rugby
27
at
New Haven
0
New Haven 7s
Sun, Apr. 14
Final
W. Rugby
22
vs
Sacred Heart
19
New Haven 7s
Sun, Apr. 14
Final
W. Rugby
14
vs
Sacred Heart
29
New Haven 7s
Sun, Apr. 14
Final
Baseball
14
at
Southern N.H.
6
Sun, Apr. 14
Final
Softball
0
at
St. Michael's
5
Sun, Apr. 14
Final
Softball
2
at
St. Michael's
3
Sun, Apr. 14
Final
Baseball
2
at
Southern N.H.
10
Mon, Apr. 15
Final
Baseball
17
at
Saint Anselm
3
Mon, Apr. 15
Final - 7 innings
Baseball
5
at
Saint Anselm
7
Wed, Apr. 17
Final
M. Lacrosse
14
at
Pace
17
Wed, Apr. 17
Final
W. Tennis
1
at
Assumption
6
Sat, Apr. 20
Men's Track
M. Track
at
Jack Maloney Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
W. Track
Sat, Apr. 20
Women's Track
American Int'l
at
Jack Maloney Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
Sat, Apr. 20
Final
Baseball
0
vs
Franklin Pierce
11
Double Header Game 1
Sat, Apr. 20
Final
Softball
3
vs
Southern N.H.
9
Sat, Apr. 20
Final
W. Lacrosse
11
at
Southern N.H.
26
Sat, Apr. 20
Final
M. Volleyball
1
vs
St. Thomas Aquinas
3
ECC Men's Volleyball Championship: Semifinal
Sat, Apr. 20
Final
Softball
2
vs
Southern N.H.
4
Sat, Apr. 20
Final
Baseball
0
vs
Franklin Pierce
9
Double Header Game 2
Sun, Apr. 21
TBA
W. Rugby
at
Quinnipiac
Quinnipiac 7s
Sun, Apr. 21
Final
Baseball
15
vs
St. Michael's
11
Sun, Apr. 21
Final - 8 innings
Softball
7
vs
Saint Anselm
13
Sun, Apr. 21
Final - 5 innings
Softball
2
vs
Saint Anselm
11
Sun, Apr. 21
Final
Baseball
6
vs
St. Michael's
5
Tue, Apr. 23
Cancelled
Softball
at
Southern N.H.
Rescheduled from 3/25
Tue, Apr. 23
Final - 7 innings
Baseball
8
vs
Bentley
33
Tue, Apr. 23
Cancelled
Softball
at
Southern N.H.
Rescheduled from 3/25
Tue, Apr. 23
Final
M. Lacrosse
6
vs
St. Michael's
15
Wed, Apr. 24
Cancelled
Baseball
vs
Bridgeport
Wed, Apr. 24
Final
W. Lacrosse
6
at
Franklin Pierce
19
Thu, Apr. 25
Final
Softball
0
at
Assumption
5
Thu, Apr. 25
Final - 5 innings
Softball
1
at
Assumption
9
Fri, Apr. 26
1:35 PM
Men's Track
M. Track
at
Penn Relays
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
12
vs
Principia
0
CRCs - First Round
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
12
vs
Michigan
19
CRCs - Round of 16
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
20
vs
Dartmouth
24
CRCs - Plate Quarterfinal
Sat, Apr. 27
Men's Track
M. Track
at
Jim Barber Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
W. Track
Sat, Apr. 27
Women's Track
American Int'l
at
Jim Barber Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
Sat, Apr. 27
Final
W. Rugby
19
vs
Mt. St. Mary's
5
CRCs - First Round
Sat, Apr. 27
Final
M. Rugby
12
vs
Southern Virginia
21
CRCs - Plate Consolation Semifinal
Sat, Apr. 27
Final
W. Lacrosse
3
at
Assumption
18
Sat, Apr. 27
Final
Baseball
1
vs
Southern Conn. St.
8
Sat, Apr. 27
Final
Softball
0
vs
Bentley
4
Sat, Apr. 27
Final
M. Rugby
38
vs
Siena
0
CRCs - 15th Place Game
Sat, Apr. 27
Final
W. Rugby
12
vs
Bowdoin
5
CRCs - Quarterfinal
Sat, Apr. 27
Final
Softball
1
vs
Bentley
4
Sat, Apr. 27
Final
Baseball
2
vs
Southern Conn. St.
15
Sun, Apr. 28
Final
W. Rugby
12
vs
Army West Point
15
CRCs - Semifinal
Sun, Apr. 28
Final - 8 innings
Baseball
17
vs
Southern Conn. St.
8
Sun, Apr. 28
Final
W. Rugby
10
vs
Navy
14
CRCs - Third Place Game
Tue, Apr. 30
Cancelled
Baseball
at
Assumption
M. Track
Fri, May. 03
Men's Track
American Int'l
at
Northeast-10 Championship
Hosted by Southern Connecticut State
W. Track
Fri, May. 03
8th of 10
Women's Track
American Int'l
-
at
Northeast-10 Championship
-
Hosted by Southern Connecticut State
Fri, May. 03
Final - 10 innings
Baseball
2
at
New Haven
3
Sat, May. 04
Final
Baseball
0
at
New Haven
1
Sat, May. 04
Final
Baseball
1
at
New Haven
16
M. Track
Fri, May. 10
FINAL
Men's Track
American Int'l
--
at
NEICAAA Championship
--
Hosted by Holy Cross
Thu, Sep. 05
TBA
Field Hockey
at
New Haven
Thu, Sep. 05
1:00 PM
M. Soccer
vs
Post
Hosted by Wilmington University
Fri, Sep. 06
TBA
W. Soccer
vs
Daemen
Sat, Sep. 07
12:00 PM
Football
vs
Shippensburg
Sat, Sep. 07
4:00 PM
M. Soccer
at
Wilmington (Del.)
Sun, Sep. 08
TBA
W. Soccer
vs
D'Youville
Wed, Sep. 11
7:00 PM
W. Soccer
vs
Caldwell
Sat, Sep. 14
TBA
Football
at
Southern Conn. St.
Sat, Sep. 14
12:00 PM
W. Soccer
vs
Post
Sat, Sep. 14
3:00 PM
Field Hockey
vs
Southern Conn. St.
Sat, Sep. 14
6:00 PM
M. Soccer
at
Bridgeport
Sun, Sep. 15
11:00 AM
Field Hockey
vs
Maryville
Wed, Sep. 18
6:00 PM
W. Soccer
at
Bentley
Wed, Sep. 18
7:00 PM
M. Soccer
vs
Staten Island
Sat, Sep. 21
TBA
W. Soccer
at
Franklin Pierce
Sat, Sep. 21
TBA
Field Hockey
at
Southern Conn. St.
Sat, Sep. 21
12:00 PM
Football
vs
Saint Anselm
Homecoming
Sat, Sep. 21
5:00 PM
M. Soccer
vs
Georgian Court
Homecoming
Tue, Sep. 24
7:00 PM
W. Soccer
vs
Southern N.H.
Wed, Sep. 25
TBA
Field Hockey
at
St. Michael's
Wed, Sep. 25
7:00 PM
M. Soccer
vs
Franklin Pierce
Sat, Sep. 28
TBA
M. Soccer
at
Southern N.H.
Sat, Sep. 28
12:00 PM
Football
vs
Ferris St.
Sat, Sep. 28
5:00 PM
Field Hockey
vs
St. Thomas Aquinas
Tue, Oct. 01
7:00 PM
Field Hockey
vs
Bentley
Thu, Oct. 03
TBA
M. Soccer
vs
Queens (N.Y.)
Sat, Oct. 05
TBA
W. Soccer
at
New Haven
Sat, Oct. 05
TBA
Football
at
New Haven
Sat, Oct. 05
12:00 PM
M. Soccer
vs
Adelphi
Sat, Oct. 05
3:00 PM
Field Hockey
vs
New Haven
Tue, Oct. 08
TBA
M. Soccer
at
New Haven
Wed, Oct. 09
TBA
W. Soccer
vs
Southern Conn. St.
Wed, Oct. 09
7:00 PM
Field Hockey
at
Assumption
Previous
Next
Sat, Sep. 07
12:00 PM
Football
vs
Shippensburg
Sat, Sep. 14
TBA
Football
at
Southern Conn. St.
Sat, Sep. 21
12:00 PM
Football
vs
Saint Anselm
Homecoming
Sat, Sep. 28
12:00 PM
Football
vs
Ferris St.
Sat, Oct. 05
TBA
Football
at
New Haven
Sat, Oct. 12
TBA
Football
vs
Franklin Pierce
Sat, Oct. 19
1:00 PM
Football
at
Bentley
Sat, Oct. 26
1:00 PM
Football
at
Pace
Sat, Nov. 02
TBA
Football
vs
Assumption
Sat, Nov. 09
1:00 PM
Football
at
Post
Sat, Nov. 16
12:00 PM
Football
vs
Southern Conn. St.
Senior Day
Previous
Next
Thu, Sep. 05
1:00 PM
M. Soccer
vs
Post
Hosted by Wilmington University
Sat, Sep. 07
4:00 PM
M. Soccer
at
Wilmington (Del.)
Sat, Sep. 14
6:00 PM
M. Soccer
at
Bridgeport
Wed, Sep. 18
7:00 PM
M. Soccer
vs
Staten Island
Sat, Sep. 21
5:00 PM
M. Soccer
vs
Georgian Court
Homecoming
Wed, Sep. 25
7:00 PM
M. Soccer
vs
Franklin Pierce
Sat, Sep. 28
TBA
M. Soccer
at
Southern N.H.
Thu, Oct. 03
TBA
M. Soccer
vs
Queens (N.Y.)
Sat, Oct. 05
12:00 PM
M. Soccer
vs
Adelphi
Tue, Oct. 08
TBA
M. Soccer
at
New Haven
Wed, Oct. 16
3:00 PM
M. Soccer
at
Mercy
Sat, Oct. 19
1:00 PM
M. Soccer
vs
Saint Anselm
Wed, Oct. 23
3:00 PM
M. Soccer
at
Bentley
Sat, Oct. 26
TBA
M. Soccer
at
St. Michael's
Wed, Oct. 30
TBA
M. Soccer
at
Queens (N.Y.)
Sat, Nov. 02
7:00 PM
M. Soccer
vs
Southern Conn. St.
Senior Night
Wed, Nov. 06
TBA
M. Soccer
vs
Assumption
Previous
Next
Fri, Sep. 06
TBA
W. Soccer
vs
Daemen
Sun, Sep. 08
TBA
W. Soccer
vs
D'Youville
Wed, Sep. 11
7:00 PM
W. Soccer
vs
Caldwell
Sat, Sep. 14
12:00 PM
W. Soccer
vs
Post
Wed, Sep. 18
6:00 PM
W. Soccer
at
Bentley
Sat, Sep. 21
TBA
W. Soccer
at
Franklin Pierce
Tue, Sep. 24
7:00 PM
W. Soccer
vs
Southern N.H.
Sat, Oct. 05
TBA
W. Soccer
at
New Haven
Wed, Oct. 09
TBA
W. Soccer
vs
Southern Conn. St.
Sat, Oct. 12
TBA
W. Soccer
vs
Adelphi
Sat, Oct. 19
4:00 PM
W. Soccer
vs
St. Michael's
Tue, Oct. 22
TBA
W. Soccer
at
Saint Anselm
Sat, Oct. 26
3:00 PM
W. Soccer
vs
Pace
Sat, Nov. 02
12:00 PM
W. Soccer
at
Assumption
Wed, Nov. 06
3:00 PM
W. Soccer
vs
Bentley
Previous
Next
Thu, Sep. 05
TBA
Field Hockey
at
New Haven
Sat, Sep. 14
3:00 PM
Field Hockey
vs
Southern Conn. St.
Sun, Sep. 15
11:00 AM
Field Hockey
vs
Maryville
Sat, Sep. 21
TBA
Field Hockey
at
Southern Conn. St.
Wed, Sep. 25
TBA
Field Hockey
at
St. Michael's
Sat, Sep. 28
5:00 PM
Field Hockey
vs
St. Thomas Aquinas
Tue, Oct. 01
7:00 PM
Field Hockey
vs
Bentley
Sat, Oct. 05
3:00 PM
Field Hockey
vs
New Haven
Wed, Oct. 09
7:00 PM
Field Hockey
at
Assumption
Sat, Oct. 12
TBA
Field Hockey
vs
Molloy
Tue, Oct. 15
TBA
Field Hockey
at
Adelphi
Sat, Oct. 19
TBA
Field Hockey
at
Mercy
Wed, Oct. 23
TBA
Field Hockey
vs
Saint Anselm
Sat, Oct. 26
TBA
Field Hockey
vs
Pace
Tue, Oct. 29
TBA
Field Hockey
at
Southern N.H.
Sat, Nov. 02
4:00 PM
Field Hockey
vs
Franklin Pierce
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
Sun, Mar. 03
Final
M. Rugby
14
at
Kutztown University
12
Frostbite 7s
Sun, Mar. 03
Final
M. Rugby
7
at
Babson
14
Frostbite 7s - Championship
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
24
vs
Columbia
0
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
0
vs
Brown
24
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
26
vs
Motley
19
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Mar. 23
Final
M. Rugby
7
vs
Babson
26
Old Blue Collegiate 7s
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
33
vs
Connecticut
12
Monumental 7s - Round of 16
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
14
vs
Babson
24
Monumental 7s - Quarterfinal
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
19
vs
Michigan
15
Monumental 7s - Cons. Semi.
Sat, Apr. 06
Final
M. Rugby
0
vs
St. Bonaventure
17
Monumental 7s - Cons. Final
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
17
vs
Nazareth
5
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
31
vs
Syracuse
17
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
7
vs
Brown
21
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
5
vs
Dartmouth
19
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Sat, Apr. 13
Final
M. Rugby
17
vs
Iona College
19
Liberty Rugby Conference 7s Championship
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
12
vs
Principia
0
CRCs - First Round
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
12
vs
Michigan
19
CRCs - Round of 16
Fri, Apr. 26
Final
M. Rugby
20
vs
Dartmouth
24
CRCs - Plate Quarterfinal
Sat, Apr. 27
Final
M. Rugby
12
vs
Southern Virginia
21
CRCs - Plate Consolation Semifinal
Sat, Apr. 27
Final
M. Rugby
38
vs
Siena
0
CRCs - 15th Place Game
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
Mon, Apr. 03
Final
W. Tennis
2
at
Nichols
5
Wed, Apr. 05
Final
W. Tennis
4
at
Assumption
1
Wed, Apr. 12
Final
W. Tennis
0
at
New Haven
7
Sat, Apr. 15
Final
W. Tennis
2
at
Saint Anselm
5
Mon, Apr. 24
Final
W. Tennis
6
at
Western New Eng.
0
Previous
Next
No events to show.
Previous
Next
Fri, Jan. 19
--
Men's Track
M. Track
at
William Sutherland Invitational
Hosted by Southern Connecticut State
The Official Website of American International College Athletics
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
Composite
Search
Teams
Men's Sports
Baseball
Schedule
Roster
News
Basketball
Schedule
Roster
News
Cross Country
Schedule
Roster
News
Football
Schedule
Roster
News
Golf
Schedule
Roster
News
Ice Hockey
Schedule
Roster
News
Lacrosse
Schedule
Roster
News
Soccer
Schedule
Roster
News
Track & Field
Schedule
Roster
News
Volleyball
Schedule
Roster
News
Wrestling
Schedule
Roster
News
Women's Sports
Acrobatics & Tumbling
Schedule
Roster
News
Basketball
Schedule
Roster
News
Cross Country
Schedule
Roster
News
Field Hockey
Schedule
Roster
News
Lacrosse
Schedule
Roster
News
Rugby
Schedule
Roster
News
Soccer
Schedule
Roster
News
Softball
Schedule
Roster
News
Tennis
Schedule
Roster
News
Track & Field
Schedule
Roster
News
Volleyball
Schedule
Roster
News
Club Teams
Men's Rugby
Schedule
Roster
News
Athletics
Department Information
Athletics Staff Directory
Mission, Vision & Core Values
Compliance
SAAC
Sports Medicine
GA Opportunities
Resources
NE10 Strategic Plan
EADA Report
Athletic Communications/Credentials
Vendor Licensing
Facilities
Venues
Rentals
Pet Policy
Tradition
Hall of Fame
National & Conference Champions
All-Americans
Apparel
Homecoming 2023
Athletics Giving Day
Recruits
Become A Yellow Jacket
Support Athletics
Athletics Excellence Fund
Tickets
Football
Ice Hockey
Men's Basketball
Women's Basketball
Kids Club
Football Parking
Directions
Field Hockey
Roster
Schedule
Coaches
Statistics
Archived Stories
Recruiting Form
Alumni Update Form
2024 Field Hockey Roster
Print
List View
Headshot View
Archive Rosters
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
No.
Name
Pos.
Cl.
Ht.
Hometown/High School/Previous School
Share
Facebook
Twitter
Email
Print